Kosmetyczne wybielanie zębów: czy to działa?

Kosmetyczne wybielanie zębów w salonie urody

Dwa lata temu Gazeta Wyborcza podała, że:

Łódzcy stomatolodzy alarmują – wybielanie zębów w salonach kosmetycznych jest sprzeczne z prawem i bardzo ryzykowne dla zdrowia. Niektóre salony kosmetyczne posuwają się nawet do organizowania szkoleń dotyczących metod wybielania zębów. źródło

Czy to oznacza, że kosmetyczne wybielanie zębów jest zwykłym „chwytem marketingowym” na ściągnięcie klientów?

Jak salony kosmetyczne wybielają zęby?

Według Gazety, salony kosmetyczne ograniczają się do nałożenia żelu składającego się z nadtlenku karbamidu i włączenia lampy ledowej aktywującej składniki wybielające. Właścicielka salonu miała nawet prosić klientki o podpisanie zrzeczenia się odpowiedzialności za uszczerbek powstały podczas zabiegu.

Lekarze oczywiście od razu zareagowali protestem, podając jako argument fakt, że wybielanie zębów niesprawdzonymi środkami z salonów kosmetycznych może skutkować uszkodzeniem szkliwa, podrażnieniem dziąseł oraz śluzówki, a w najgorszych przypadkach zatruciem organizmu. Niska cena ma w tym momencie świadczyć o niskiej jakości i braku doświadczenia przy zabiegu.

Czy zatem kosmetyczne wybielanie zębów w salonie to zwykły chwyt marketingowy? Czy też lekarze jak na uprzywilejowaną grupę zawodową buntują się przeciw konkurencji?

Lekarz nie zawsze ma rację?

Prawdą jest, że stosowanie niesprawdzonych preparatów wybielających może pociągnąć ryzyko narażenia zdrowia, a w najłagodniejszej wersji po prostu nie zadziałają.

Jednak lekarze stomatolodzy nie mają racji, że co tanie to niedobre. Można wybielić sobie kosmetycznie zęby tanio, a przy tym stosować sprawdzone przez badania naukowe preparaty.

iBright, wiodący preparat do wybielania zębów, posiada certyfikację Amerykańskiej Administracji ds. Żywności i Leków. Co więcej, składniki iBright zawierają również te same składniki, co profesjonalne żele wybielające u stomatologa.

Cena? Zamiast płacenia 1000 zł za zabieg u dentysty albo 300 zł za kosmetyczne wybielanie zębów w salonie, zapłacisz jedynie 179 zł za pełną 5-dniową kurację.

Więcej informacji możesz znaleźć na stronie producenta.

Zdjęcie CC Cory Doctorow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *