Jak działają paski wybielające zęby?

Wybielanie zębów paskami

Nie masz czasu na wizytę u dentysty na wybielenie zębów? Zapominasz regularnie stosować pastę wybielającą co wieczór? Nie martw się – możesz przecież poprawić jasność zębów o kilka tonów dosłownie w kilka minut dzięki paskom wybielającym zęby. Czy jednak kawałek papieru wysmarowanego preparatem realnie poprawi biały uśmiech? Działanie pasków, ich siła i długość pozostawionych efektów przeczytać można w poniższym artykule.

Jak działa wybielanie zębów paskami?

Paski zawierają „magiczny składnik”, czyli nic innego jak nadtlenek wodoru, który pozwala na rozjaśnienie uzębienia. Zazwyczaj używany jest on do wybielania zębów w profesjonalnych gabinetach dentystycznych.

Nadtlenek wodoru także składnikiem żelu, który znajduje się na paskach przyklejanych do zębów (a także jest składnikiem iBright). Usuwa on wszystkie przebarwienia, z którymi do tej pory nie radzą sobie dobre pasty czy płyny do płukania jamy ustnej. Pasty oczyszczają jedynie płytkę nazębną, lecz nie głębsze warstwy kości. Reakcja chemiczna nadtlenku wodoru sprawia, że osad zawarty w szkliwie zostaje rozpuszczony.

Wiele osób zastanawia się co z efektami ubocznymi wybielania paskami do zębów? Producenci gwarantują, że paski nie uszkadzają szkliwa, jednak „przedawkowanie” (zbyt długie trzymanie pasków na zębach lub zbyt częste ich nakładanie) może objawiać się problemami z dziąsłami lub nadwrażliwością zębów.

Jak stosować wybielające paski na zęby?

Przed zastosowaniem pasków wybielających należy upewnić się czy stan zębów na to pozwala, tzn. konieczne jest uzupełnienie wszystkich ubytków oraz potwierdzenie stomatologa o dobrym stanie uzębienia. Warto poprosić go także o opinię dotyczącą wybielenia zębów – niektóre osoby cierpią na wysoką nadwrażliwość szkliwa, co często może powodować efekty uboczne stosowania pasków do zębów.

Przed zastosowaniem tej metody konieczne jest także wcześniejsze usunięcie osadów nazębnych, czyli zabieg piaskowania, wykonany przez stomatologa. Co ważne, bezpośrednio przed naklejeniem pasków nie można myć zębów – może to spowodować późniejsze pieczenie.

Paski, zgodnie z instrukcją na opakowaniu, należy nakleić raz dziennie na około 25 minut na zęby. W tym czasie żel z nadtlenkiem wodoru może dobrze wchłonąć się w strukturę zęba. Jednak bez obaw – płyn nie wydobywa się poza paski, dlatego zachowana jest pełna swoboda mówienia w czasie trwania „zabiegu”.

Paski wybielające zęby

Paski do wybielania są szybkie w zastosowaniu, lecz czy skuteczne?

Po upływie dokładnie określonego przez producenta czasu, należy dokładnie wypłukać resztki żelu. Na te kilka dni „domowego zabiegu” warto zrezygnować ze spożywania produktów barwiących zęby (czyli unikać picia kawy, herbaty, a nawet palenia papierosów). Warto przed zastosowaniem pasków zaopatrzyć się w pastę do zębów wrażliwych, która zapewne przyda się przez okres używania pasków.

Czy paski wybielające zęby działają?

Średnia cena opakowania kosztuje od 40 do 50 zł – nie jest to wysoka kwota, jednak należy pamiętać, że  zabieg ten należy powtarzać co około 2 lata (przy regularnym spożywaniu posiłków z barwnikami oraz paleniu papierosów ten okres może się skrócić nawet do około 6 miesięcy).

Niestety, problemem pasków wybielających zęby jest fakt, że nie przylegają równomiernie do zębów. W efekcie nadtlenek wodoru działa jedynie na przednią część zębów i to nierównomiernie. Jeśli zależy Ci na pełnym i dokładnym poprawieniem jasności uśmiechu, potrzebujesz żelu wybielającego takiego jak iBright.

iBright w przeciwieństwie do pasków do wybielania zębów posiada żel oraz nakładkę do równomiernego rozprowadzenia nadtlenku wodoru. Preparat dociera zatem także między szczeliny zębowe, skutecznie je wybielając.

Więcej informacji możesz znaleźć na stronie producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *