Czy można wybielić zęby wodą utlenioną?

Jednym z podstawowych składników środków do wybielania zębów jest nadtlenek wodoru. Czy to oznaczałoby, że można wybielić zęby wodą utlenioną, która zawiera ten składnik? Dowiesz się tego w tym artykule.

Jak działa woda utleniona na zęby?

Woda utleniona to 3% roztwór nadtlenku wodoru, związku chemicznego stosowanego w medycynie do dezynfekcji oraz zabijania w ranie bakterii mogących doprowadzić do zakażenia.

Tak się składa, że wiele past wybielających oraz żeli zawiera nadtlenek wodoru jako składnik pozwalający na wybielenie zębów. Czy zatem gdybyśmy zastosowali wodę utlenioną, to uzyskamy podobny efekt?

Wybielanie zębów wodą utlenioną – większe ryzyko niż zysk

Niestety, woda utleniona jest trucizną jeśli będzie stosowana niewłaściwie. Jej spożywanie albo stosowanie na nabłonek (jak dziąsła) może powodować zatrucie albo podrażnienie skóry.

Owszem, istnieje szansa na wybielenie zębów o kilka tonów, jednak ryzyko zaszkodzenia swojemu zdrowiu jest większe niż efekty.

Co zatem zamiast wody utlenionej?

Znacznie skuteczniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie profesjonalnego żelu do wybielania zębów iBright.

Ten preparat do wybielania zębów w domu posiada wyższe stężenie nadtlenku wodoru od wody utlenionej, a przy tym stosowanie nie różni się od zabiegu w gabinecie stomatologicznym. Prosta instrukcja obsługi, nakładka na zęby i lampa LED pozwala na poprawienie jasności zębów o kilka tonów już w przeciągu 5 dni.

A, i w przeciwieństwie do wybielania zębów wodą utlenioną – jeśli nie będzie efektów, dostaniesz zwrot pieniędzy.

Jeden komentarz do “Czy można wybielić zęby wodą utlenioną?

 1. Cześć !
  Wybielanie zębów domowymi sposobami być może daje jakieś efekty, ale tak naprawdę są one tak słabe, że często niezauważalne. Przebarwienia zębów powstają przez wnikanie barwników w głębokie warstwy szkliwa, a odcień zębów zależy też od przejrzystości szkliwa (miazga która jest dosyć ciemna może mniej lub bardziej prześwitywać przez szkliwo).
  Aby widocznie wybielić zęby niezbędny jest albo profesjonalny zabieg, albo wybielanie zębów w domu, ale z zastosowaniem odpowiednich preparatów.
  Wszystko, bardzo dokładnie opisałem tutaj:
  http://www.menscare.pl/index.php/zdrowie-fitness/3-jak-samemu-wybielic-zeby
  Zachęcam do przeczytania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *